Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Belki saçınızı istediğiniz gibi olmadı veya kısa saçtan sıkıldınız. İşte, bu yazımızda hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.

Hızlı saç uzatmak için bir çok yöntem vardır. Fakat hepsi aynı etkiyi göstermemektedir. Bu sebepten ötürü bu yazımızda sizlere bir kaç etkili hızlı saç uzatma yöntemleri hakkında bilgi vereceğiz.
Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Saçlarınızı daha sık aralıklarla kestirin: Düşündüğünüzün veya bildiğinizin tam tersi saç uçlarınızı belli aralıklarla kestirmek saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olabilir. Çünkü bu sayede daha güçlü olurlar. Kırık uçlar saçlarınızın daha yavaş bir şekilde uzamasına yol açarlar. Ayrıca ayın bulunduğu evreninde saçın uzamasına etki ettiğini belirtelim.

Saç derinize masaj yapın: Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en sık yapılan uygulama ise masajdır. Dilerseniz bu masajı kendiniz yapabilir veya başkasına yaptırabilirsiniz. Duşa girmeden önce tek yapmanız gereken parmak uçlarınıza birkaç damla yağ esansı sürerek saç diplerinize masaj yapınız. Bu işlemin yapılmasının amacı ise saç derinizi nemlendirmek. Saç derisi nemlendikçe saç daha hızlı bir şekilde uzayacaktır.

Yumurtanın beyazından faydalanın: Yumurtanın beyazında yer alan maddeler ve proteinler hızlı saç uzatma için büyük bir öneme sahiptir. Yumurtanın beyazının içerisinde saçın uzaması için gerekli minareller ve vitaminler yer alır.

Bol bol su için: Hızlı saç uzatma yöntemleri arasında en kritik olanı ise bol bol su içmektir. Bu sebepten ötürü günde 1 litre su tüketmeye özen gösterin. Sadece saç için değil sağlığınız içinde çok önemlidir. Su saçınızın daha hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olacak ayrıca cildinizi güzelleştirecektir.

Saç kurutma makinesinden ve düzleştiriciden uzak durun: Eğer saç kurutma makinesi veya saç düzleştirici gibi aletleri sık sık kullanıyorsanız soğuk havalar dışında zorunlu olmadıkça kullanmayınız. Bu sayede saçlarınız hızlı bir şekilde uzayacaktır kendinizde bunun farkına varacaksınız.

Saçlarınızı örerek uyuyun: Uyumadan önce saçlarınızı örün. Bunu saçlarınız nemliyken yapmayı kesinlikle unutmayın. Hatta bir yere bile not edebilirsiniz. Güzel bir uykunun ardından sabah örgüleri açınız. Bir hafta boyunca bu işlemi devam ettirin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir