Cildi Nemlendirmek Neden Önemlidir?

“ Cildimin nemlendirmek neden önemlidir? ” en sık duyulan sorulardan bir tanesidir. Vücudumuzda doğal yağ ve sebum üretim mekanizmaları olsa bile cildimizin güneşin yol açmış olduğu büyük zararlara, serbest radikal saldırılarına ve sert kimyasallara karşı koruyu bir yüzeye ihtiyaç vardır.
Cildi Nemlendirmek Neden Önemlidir?

Yaşlanma Belirtilerini Azaltır

Cildi nemlendirmek neden önemlidir? Sabah akşam düzenli bir şekilde nemlendirici kullanmak cildin sağlıklı ve genç görünümünü korur. Cilt bariyerinin korunması için nemlendirici büyük bir öneme sahiptir. Cilt bariyeri hasar gördüğü zaman cildin gerginliğinde artış olur. Dış ortamda yer alan kirlilik, bakteriler, serbest radikaller ve UV ışınları cildin alt katmanlarına geçiş yapar ve yaşlandırmayı hızlandırır.

Enflamasyonları Engeller Sivilcelerin Azalmasına Yardımcı Olur

Hassas, yağlı ve akneye eğilimli ciltlerin nemlendirici kullanmamasını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Cilt düzgün nemlendirilmediği zaman çok kolay irite olur bu sayede alerjilere karşı daha güçlü duruma gelir. Yeterli miktarda nemlendirici kullanılmadığı takdirde, cilt yüzeyinde çatlamalar ve hassaslaşma olabilir.

Cilt Bariyerini Güçlendirir

Cildi nemlendirmek neden önemlidir? sorusunun en önemli cevaplarından birisidir. Vücudumuzun koruyucu bariyerinin yani cildimizin en önemli görevi toksin ve zararlı elementlerin vücudumuza girişinin önüne geçmek. Fakat ciltte yeteri kadar suyun saklanamaması sonucunda cilt görevini tamamlayamaz. Cildin görevini en iyi bir biçimde yapması için cildinizi iyi ve düzgün bir biçimde nemlendirmelisiniz. Nemlendiriciler yüzeyinin nem kazanmasına ve nemliliğini korunmasına neden olurlar.

Cildi Makyaj İçin Hazırlar

Nemlendiriciler cilt ve makyaj malzemelerinin cilt bariyerini aşmasının önüne geçer. Ayrıca zamanda cilt yüzeyinin düz ve pürüzsüz bir biçimde gözükmesine yardımcı olur.

Cildi Sakinleştirmek İçin ve Tazelik Kazandırırlar

Cildi nemlendirmek neden önemlidir? Kuru ve nemsiz cilt kaba, mat, cansız, pul pul, renksiz ve solgun bir görünüme sahip olur genellikle. Nemlendiricilerin içerisinde yer alan humerktan ve emolyenler cildin anında nem kazanmasını sağlar. Bu sayede cilt daha sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Cilt Endişelerinize Yönelik Aktifleri Barındırırlar

Bazı nemlendiriciler sadece nem vermezler ayrı görevleri de bulunur. Nemlendirme görevlerinin yanı sıra antioksidan, antienflamatuar, eksfolyan, anti aging gibi özellikleri de mevcuttur. Bu sayede cilde hem nem kazandırırlar hemde ihtiyaçlarını giderirler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir