Category Archives: Makyaj Önerileri

En iyi Makyaj Önerileri Bu kategoride

Yumurta Sarısı ve Bepanthen İle Besleyici Saç Maskesi Tarifi

Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde saçlarımızda inanılmaz yıpratıcı bir etki meydana geliyor. Bu saç bakım maskesi tarifi tam da bu dönümde uygulamanız gereken müthiş bir tarif Yumurta Sarısı ve Bepanthen İle Besleyici Saç Maskesi Tarifi Saç bakımı Yumurta Sarısı ve Bepanthen İle Besleyici Saç Maskesi Tarifi Özellikle kış aylarında ve mevsim geçişlerinde saçlarımızda inanılmaz… Devamını Oku »

Tatile Çıkacaklara Güzellik Önerileri

atile gidebilen şanslı azınlıktan mısınız? Dikkat edin de, bu sevinçli telaş yüzünden, o karmaşada, en önemli şeyleri evde unutup bu yüzden zorluk çekmeyin. Fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz, tatile gitmeden önce kısa süreli bir rejim yapın. Yanınıza fazla eşya almayın. Kıyafetten çok bakım malzemelerine ağırlık verin. Tatile gitmeden önce bir güzellik merkezine başvurup cildinize uygun ve kuvvetli… Devamını Oku »

Pastel renkler ile makyaj

Pastel renkler hem makyajda, hem de saçta oldukça popüler! Aynı makyajda olduğu gibi saçta da pastel pembe, mavi, mor, yeşil tonları çok sık kullanılıyor. Hatta bütün bu pastel tonlar bir araya getirilip, gökkuşağına benzer görünümler elde ediliyor! Bu yıl sıklıkla göreceğimiz bu trendleri denemenin tam zamanı! Ancak unutmamak gerekir ki, bu tekniklerin ortaya çıkaracağı gerçek… Devamını Oku »

Evde Manikür Nasıl Yapılır?

Ellerimiz ve dolayısıyla tırnaklarımız, vücudumuzun en göz önündeki bölgelerindendir ve bakımsız tırnaklar tüm diğer estetik çabalarımızı bir anda gölgeleyebilir. Düzenli olarak maniküre gitmeye fırsat bulamıyorsanız veya daha ekonomik bir alternatif arıyorsanız kendi manikürünüzü kendiniz yapabilir, evden çıkmadan bakımlı tırnaklara sahip olabilirsiniz.

Pudra nasıl uygulanmalıdır?

Fondöten üzerine sürülecek pudranın şeffaf olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar, eğer tek başına kullanılacaksa, ten rengine uygun olması ve büyük pudra fırçası ile ince tabaka halinde sürülmesi gerektiğini bildiriyor.

Fondöten kullananlara tüyolar

Uzmanların belirttiğine göre, fondöten, mutlaka temiz ve nemlendirilmiş cilde, nemli bir süngerle sürülmeli. Sünger her kullanıştan sonra yıkanmalı ve kurutulmalı. Fondöten aydınlık bir yerde sürülmeli, gündüz makyajı gün ışığında, gece makyajı da iyi aydınlatılmış bir yerde yapılmalı. Saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmamalı. Fondöten bu bölgelerde küçük dokunuşlarla iyice yayılmalı. Seçilen fondöten… Devamını Oku »

Allık kullanma önerileri

Uzmanlar, allık fırçasının yumuşak ve uzun tüylü olması, sık sık yıkanması gerektiğini de ifade ederek, “Allığın rengi ten rengine uygun olarak pembemsi veya toprak tonlarında olmalıdır. Allık, asla bir leke gibi durmamalı, çok hafif kullanılmalı, fırça bastırılmadan hafifçe değdirilerek sürülmelidir. Gece makyajında kullanılan allık biraz daha koyu olabilir. Ancak çok iyi dağıtılmalıdır. Yuvarlak bir yüzü… Devamını Oku »

Maskara kullanımı

Siyah veya koyu kahverengi maskara sürerek gözlerin daha büyük ve anlamlı gösterilebileceğini belirten uzmanlar, maskara sürerken başı hafifçe kaldırıp aynaya bu şekilde bakarken boyamanın, göz çevresine bulaştırmamak açısından iyi bir teknik olduğunu bildiriyor.

Son dakika makyajı

Son dakika makyajı İşten çıktınız, eve uğradınız. Ancak aynanın karşısında oturmak için hiç vaktiniz yok. İşte, sizi bir anda bambaşka biri haline getirecek pratik makyaj önerileri. İyi bir makyaj zamana ihtiyaç duyar. Oyuncular ve modeller mükemmel görünmek için bu yüzden bazen saatlerini harcarlar. Ancak özel bir gecede iyi bir görünüm için size normal şartlarda yarım… Devamını Oku »

Göz makyajı nasıl yapılmalı?

Göz makyajı nasıl yapılmalı? Eğer açık tenli ve sarışınsanız, şanslısınız çünkü hemen her renk far kullanabilirsiniz. Esmerler ise rahatlıkla koyu tonlar kullanabilir. Kızıllara gelince, onlara en çok karamel, gri, lila veya siyah gibi renkler yakışır… Gözler yüzün en dikkat çekici bölgelerinden biri. Teninize ve saçınıza uygun bir göz makyajı ile çok daha etkileyici görünebilirsiniz. Eğer… Devamını Oku »