Tatile Çıkacaklara Güzellik Önerileri

atile gidebilen şanslı azınlıktan mısınız?

Dikkat edin de, bu sevinçli telaş yüzünden, o karmaşada, en önemli şeyleri evde unutup bu yüzden zorluk çekmeyin.

Fazla kilolarınızdan şikâyetçiyseniz, tatile gitmeden önce kısa süreli bir rejim yapın.

Yanınıza fazla eşya almayın. Kıyafetten çok bakım malzemelerine ağırlık verin.

Tatile gitmeden önce bir güzellik merkezine başvurup cildinize uygun ve kuvvetli bir bakım yaptırın. Evde buhar banyosu da yapabilirsiniz.

Güneşlenirken yüzünüzde hiç makyaj olmasın; unutmayın bu, cildiniz için zararlı. Özellikle fondötenle kesinlikle güneşlenmeyin.

Yanınıza bir açık, bir de koyu renk mayo alın. Nedeni şu: Bronzlaşmamış, açık renk bir tende, yine açık renk mayo hoş durmayabilir. Cildiniz bronzlaşana kadar koyu renk olanı giyin, daha sonra teniniz istediğiniz renge gelince açık renk olanı kullanmaya başlayın. Bronz bir tende uçuk pembe ya da beyaz bir mayo, mükemmel görünüyor.

Saçınızı nasıl kurutuyorsanız, kaşlarınızı da öyle kurutun. Evet, yanlış duymadınız; kaşlarınızı kurutmanız gerek. Islak kaşlar bakışları değiştiriyor ve taranmadan kurumaları hâlinde, çok kötü bir görüntü oluşturuyor.

Eğer tatile uçakla gidecekseniz, uçağa binmeden önce ve uçuş sırasında multi-vitamin alın.

Uçaktan korkuyorsanız, binmeden önceki birkaç gün uykusuz kalın ki, uçağa bindiğiniz andan, piste iniş anına dek uyuyabilin.

Manikür pedikür ağda işlemlerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu işleri, tatile çıkmadan hemen önce yaptırın ki gittiğiniz yerde hem bunlarla uğraşmak zorunda kalmayın, hem de taze ve bakımlı bir görünümünüz olsun.

Koruyucu kreminizi güneşe çıkmadan 10 dakika önce sürmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir