Category Archives: Cilt Bakımı

Cilt Bakım Önerileri de Bu sitede sizi bekliyor

YENİ GÜNE YENİ CİLT

Şehir içinde yaşayanlar için ışıltılı, canlı ve dinlenmiş bir cilde sahip olmak çok da kolay olmuyor. Ancak 110 yılı aşkın dermatoloji uzmanlığına sahip, dünyaca ünlü cilt bakım markası Diadermine, kirli havanın, egzoz dumanlarının ya da ani değişen sıcaklıkların yorduğu cildi onarmak konusunda yeteneklerini konuşturmaya devam ediyor. Her gün bir sonraki güne daha hazırlıklı ve dinlenmiş… Devamını Oku »

CİLT TEMİZLİĞİ

Güzel bir cildin ilk basamağı tabii ki düzenli ve etkili temizlik. Hangi ürünü kullanırsak kullanalım, eğer doğru şekilde temizleme işlemi yapmıyorsak, sonuç genellikle hüsran olabiliyor. Gün içinde maruz kaldığımız fazla kirliliğe karşı basit bir şekilde elimizle yıkamak ise çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Bunun için daha etkili çözümler arıyorsanız Foreo Luna mini 2, ileri teknoloji özellikleri… Devamını Oku »

Sivilce Tedavisi İçin Sarımsak

Sivilce Tedavisi İçin Sarımsak Sarımsak antibakteriyel özellikleri nedeniyle özellikle akne için doğal ilaç olarak kullanılmaktadır. Sarımsağı yiyerek de bu etkileri göstermesi beklenilebilir. En azından sivilcelerinizin azalmasına neden olacaktır. Sarımsağı iyice incelterek veya ezerek kullanmanız gerekiyor. Gerekli Malzemeler: 2-3 diş sarımsak Su veya aloe vera jeli 2-3 adet karanfil Sarımsağın suyunu çıkardıktan sonra 1 çay kaşığı… Devamını Oku »

Akneli Ciltler İçin Aloe Vera

Akneli Ciltler İçin Aloe Vera Aloe vera jel, akneli cilt bakımı denildiğinde akla gelen ilk şey diyebiliriz. Aloe vera yatıştırıcı, kızarıklık giderici, şişlikleri indirici ve antibakteriyel özelliklere sahiptir. Sivilce tedavisinde etkin olarak kullanılan bu ürünü doğal ürünlerin satıldığı marketlerden elde edebilirsiniz. Gerekli malzemeler: Yüzünüzdeki sorunlu alanlara yetecek miktarda aloe vera jeli. Su ile yüzünüzü iyice… Devamını Oku »

Akneli Cilt Bakımı İçin Süt Ve Bal

Akneli Cilt Bakımı İçin Süt Ve Bal Süt içildiğinde sivilce lekelerinin ve sivilce kızarıklıklarının giderilmesinde kullanabileceğiniz bir gıdadır. Kleopatra güzelliğini yaptığı süt banyolarına borçlu diyebiliriz . Bu karışımda süt yerine yoğurt da kullanabilirsiniz. Gerekli Malzemeler: 1 yemek kaşığı yağ oranı düşük yada yarım yağlı yoğurt veya süt. 1 yemek kaşığı doğal bal Öncelikle yoğurt veya… Devamını Oku »

Sivilceler için Tarçın Ve Bal Maskesi

Sivilceler için Tarçın Ve Bal Maskesi Tarçın ve bal karışımını sivilcelere karşı etkin ve donanımlı iki katilin bir araya gelmesi olarak nitelendiriyorum. Tarçın antimikrobiyal özelliklere sahip bu nedenle sivilcelere neden olan bakterilerin yayılmasına engel olacaktır. Bal ise doğal bir antibiyotik olmanın yanı sıra cildinizi parlatacak ve canlandıracak bir besin. Gerekli Malzemeler: 2 yemek kaşığı bal… Devamını Oku »

Sivilcelere Elma Sirkesi Uygulayın

Sivilcelere Elma Sirkesi Uygulayın Elma sirkesi sivilcelere için doğal çözüm sunan muhteşem bir üründür. Neden? Çünkü ilk etapta yüzünüzde problemlere neden olan bakterilerin neredeyse tamamını öldürür. Ayrıca cildinizin pH sını dengeleyerek, bakterilerin gelişmesini engelleyecek alkali bir ortam yaratır. Gerekli Malzemeler: Saf, filtrelenmemiş elma sirkesi Temiz su Su ile yüzünüzü iyice yıkayın. Oranlamanız 3 ölçek suya… Devamını Oku »

Cilt Bakımında Hangi Uygulamalar Tercih Edilmeli?

Cilt Bakımında Hangi Uygulamalar Tercih Edilmeli? Kadınlar cilt bakımı ihtiyacını karşılayan ürünlerde doğal formüller etki alanı istenilen pürüzsüz görünümü sağlamaya yeterli yöntemlerden oluşuyor. Bu nedenle cilde uygulanabilecek bakım seçenekleri arasında yer alan limon, süt, yumurta sarısı, avokado gibi doğal besinlerin haftalık periyotlarla tekrarlanması gerekiyor. Özellikle cilde uygulanabilecek bakım amaçlı maskelerin masaj hareketleriyle deri üzerinde yoğunlaştırılması… Devamını Oku »

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalı? Cilt bakımı için maske uygulamasını tercih edecek kadınların önceliğini cilt tipine uygun kürlerden yana oluşturması büyük önem taşıyor. Başta cilt bakımı sürecini hızlandıran ve berrak bir görünüm elde etmeyi olanaklı hale getiren limon maskesi, belirli periyotlarda uygulanarak temizliği garanti ediyor. Bu maske aynı zamanda yoğurt ile karıştırılarak doğallık bakımından yüksek mineraller… Devamını Oku »

Cilt Bakımında Etkili Yöntemler

Cilt Bakımında Etkili Yöntemler Cildin pürüzsüz bir güzelliğe ulaşması ve hücrelerin yenilenmesi adına cilt temizliği büyük önem taşıyor. Özellikle kış aylarında cilt derisinde gözlemlenen tahribatlar, hava koşullarının elverişsizliği nedeniyle istenmeyen kurumlara yol açabiliyor. Bu nedenle cilt temizliği için bakım yapmak her kadının güzellik adına atacağı önemli bir adım haline geliyor. Günümüzde tercih edilen pek çok… Devamını Oku »