Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları ve Maske Tarifleri

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolları ve Maske Tarifleri

1. Yöntem: Limon Suyu ve Su

Limon suyu sadece kullandığı zaman cildinizde tepkimeye yol açabilir. Bu sebepten dolayı su ile karıştırmanızı tavsiye ederiz. Kullandığınız suyun hazır su olmasına dikkat ediniz. Ph değeri açısından cildinize uyumlu, kaliteli su kullanmak önemlidir. Siyah noktalardan kurtulmak için etkili bir yöntemdir.

Gereken Malzemeler: 1 adet limon, hazır su ve pamuk

Limon suyunu kabın içerisine aktarın ve aynı miktarda su ilave edin. Pamuk yardımıyla yüzünüze sürün 20 dakika bekletin. Sadece su ile durulayın.

2. Yöntem: Limon Suyu ve Yoğurt Maskesi

Limon suyunu bir kabın içerisine sıkın. 1 yemek kaşığı yoğurt ilave ederek karıştırın. Karışımı yüzünüze sürün ve 20 dakika boyunca bekleyin. Su ile durulayın. 2 haftada bir uygulamanızda fayda var.

Gerekli Malzemeler: Limon, yoğurt ve pamuk

3.Yöntem: Patates Dilimleri

Siyah noktalardan kurtulmanın yolları arasında en popüler olanlarından birisidir. Patatesleri ince bir şekilde doğrayın. Lekelerin olduğu bölgelere yapıştıralım. 10-15 dakika bekletin.

Gerekli malzemeler: Patates

4.Yöntem: Patates ve Bal

Patatesi rende ile ufaltın. Rendelediğiniz patatese bir kaşık bal ekleyin. Karışım hazır olduktan sonra yüz maskesi şeklinde uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra her gün 1 kez yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir