Göz Altı Torbaları Nasıl Giderilir?

Patates: Patatesin içerisinde yer alan nişasta, göz altı torbalarından kurtulmanıza yardımcı olacak olan inflamatuar özelliğine sahiptir. Ayrıca patates göz altı torbalarınızın renginin açılmasına yardımcı olur.

İlk öncelikle orta boy patatesin kabuğunu soyun. Ardından bir kasenin içerisine rendeleyin. Rendelemiş olduğunuz patatesi bir tülbentin içerisine koyun. Tülbentin ağzını bağlayın ve göz kapaklarınızın üzerine koyunuz. Göz altı şişkinlikleriniz bitene kadar 3-5 dakika olmak üzere kaç gün boyunca bir kaç kez uygulayın.

Çay Poşetleri: göz altı torbaları nasıl giderilir? dediğimizde akla gelen ilk şeylerden birisi ise çay poşetleridir. Çay poşetleri sayesinde göz altı torbalarınızdan kurtulabilirsiniz.

İlk öncelikle 2 adet çay poşetini bir bardak sıcak suya atarak, 5 dakika boyunca bekletiniz. Ardından sudan çıkararak buzdolabına koyun ve soğumasını bekleyin. Hazırladığınız çay poşetlerini gözlerinin üstüne koyun ve 15 dakika boyunca bekleyin.

Salatalık: Göz altı torbaları nasıl giderilir? sorusunun bir diğer cevabı ise salatalıktır. Salatalıkta yer alan enzimler, iltihapların azalmasına ve ciddi bir sıkılıştırmaya yardımcı olur.

Su ile yıkamış olduğunuz salatalıkları kalın bir şekilde kesin. Kestikten sonra buzluğa koyarak 15 dakika veya 30 dakika boyunca beklettin. Soğutulmuş salatılık dilimlerini göz torbalarınızın üstüne koyun ve vücut sıcaklığına gelene kadar beklettin. Sıcak olan salatalık dilimlerini soğukları ile değişerek devam edebilirsiniz.

Su: Göz altı torbaları nasıl giderilir? dediğimiz zaman aklımıza ilk gelen şeylerden birisi kesinlikle sudur. Tüm canlıların vazgeçilmezi olan su, göz altı şişliklerinden kurtulmak için en etkili yöntemlerden birisidir. Vücudumuza ki su azlığı göz çevresinde ödem oluşmasına neden olan en büyük etkendir. Buna bağlı olarak göz altlarımızda torbalar ve şişkinlikler meydana gelir. Bu sebepten ötürü günde 8-10 bardak civarı su içmeliyiz. Ayrıca su tutma oranın artmasına neden olan tuzlu yiyeceklerden ve gazlı içeceklerden uzak durmalıyız. Diğer çözümler:

Soğuk Su,
Tuzlu Su

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir