Sivilce Nasıl Geçer?

Bu yazımızda gençlerin özellikle merak ettiği sivilce nasıl geçer? sorusuna yanıt vereceğiz. İşte, sivilce için öneriler!

Sivilce bir çok insanın özellikle ergenliğe girmiş kişilerin en çok korktuğu sorunlardan birisidir. Bu kişiler için sivilcenin geçmesi ve tedavisi çok zordur. Sivilce doğal tedavi yöntemleri ile azaltılabilir veya tamamen yok edilebilir. Aşağıda siz değerli okuyucularımız için işe yarayan sivilce maske tarifleri sıraladık. Sivilce nasıl geçer? diyorsanız bu sivilce geçirme yöntemleri çok işinize yarayacak.
Sivilce Nasıl Geçer?

Evde uygulayacağınız bir çok yöntem ile sivilceyi azaltabilir veya yok edebilirsiniz. İşte, evde yapabileceğiniz sivilce maske tarifleri!

Bal ve Tarçın: Sivilceler nasıl geçer? sorusu sorulduğunda akla gelen ilk cevaplardan birisidir bal ve tarçın maskesi. 2 yemek kaşığı bal ve 1 çay kaşığı tarçın bile bu maskeyi kolay bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bal tarçını güzel bir şekilde karıştırın. Karışımı yüzünüze sürerek 20 dakika beklettin. Daha sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Sivilceleri Geçirmek İçin Elma Sirkesi: Sivilce nasıl geçer?Elma sirkesi sivilceyi kurutmanın yanı sıra cildin onarılmasında da büyük bir rol oynar. Elma sirkesi içerisinde alfa hidroksi asitlerini bulunduruyor ve bir çok pahalı yüz temizleme ürünleri de içerisinde bu asiti barındırıyor.

1 bardak suya, aynı bardağın 4/1’i kadar elma sirkesi ekleyerek karıştırın. Cildinize daire çizerek sürün. 10 dakika boyunca yüzünüzde bekletin ve son yıkayın.

Papaya Maskesi: Sivilce maske tarifleri diye arattığımızda karşımıza en çok çıkan maskelerden birisidir. Papaya, güzellik ürünlerinde kullanılmaya başlanan ve yararları ortaya yeni çıkan bir meyvedir. Papaya iltihap söken ve irin önlemeye yardımcı olan papain enzimini içerisinde barındırır.

Yüzünüzü güzelce yıkayın güzelce ezmiş olduğunuz papayı yüzünüze sürün. 15-20 dakika boyunca bekleyin. Sonra yüzünüzü su ile temizleyebilirsiniz.

Sivilceleri Geçiren Karbonat Maskesi: Sivilce nasıl geçer? sorusunu sorulduğunda akla gelen bir diğer cevap ise karbonat maskesidir. Hafif antiseptik özelliği bulunan karbonat yüzünüzde bulunan bakteri ve mantarı ortadan kaldırır.

Karbonat ile suyu kovu kıvam alana kadar karıştırmaya devam edin. Bu hazırlamış olduğunuz karışımı 2 dakika süreyle masaj yaparak cildinize sürün. 15 dakika beklettin. Sonra su ile yüzünüzü temizleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir