Güneş Gözlüğü Seçiminde Modanın Kurbanı Olmayın!

Güneş Gözlüğü Seçiminde Modanın Kurbanı Olmayın!

Güneş gözlüklerinde ağırlık numaralı gözlüklerde olduğu kadar sorun yaratmaz. Birkaç saatlik kullanım çok fazla rahatsızlık vermez. Dolayısıyla güneş gözlükleri, tasarımcılara hem model tasarlamada hem malzeme ve renk seçiminde daha geniş bir özgürlük sunarlar. Oysa numaralı gözlükler günde ortalama 12-16 saat kullanılırlar. Olabildiğince hafif, rahat ve sağlam olması istenir.

Bazı firmalar sağladıkları hafiflik avantajını ince titanyum veya hafif ince plastik saplarla kombine ederek hem modaya uygun hale getirmişler hem de konfordan fazla taviz vermemişlerdir. Ancak asıl işi gözlük üretimi olmayan moda markalar aynı özeni göstermemişler, kendi sinye ve logolarını büyük bir şekilde gözlük saplarına monte ederek kullanıcıyı ayaklı reklam araçlarına dönüştürmüşlerdir.

Aslında gözlük tercih ederken moda uğruna konforundan vazgeçmemelidir.

Bütün gözlükçü vitrinlerinde aynı tür gözlükleri gören tüketici de bunun yaygın ve sorun yaratmayan bir moda olduğu kanısı uyanır. Gözlükçülerin gözlük modasını izlerken bu tür kurnazlıklara prim vermeden, müşterilerinin rahat edemeyeceği gözlüklerden uzak durması beklenir zira gözlüğünden rahatsız olanlar haklı olarak bu rahatsızlığının giderilmesini işyerinden talep ederler.

Ağır, kalın saplı, dikdörtgen gözlüklerin modasının geçiyor olması hem sektör hem kullanıcılar için iyi bir haberdir. Bu haberin kaynağı da Avrupa’daki televizyon kanallarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir