Sonbaharda saç dökülmesinin sebepleri ve çözüm önerileri

Tam da mevsim geçişinde saçların dökülmeye başladıysa seni buraya alalım!

Yine mevsimlerden sonbahar ve yine saçlarımız dökülmeye başladı! Saçlarımızın döküldüğünü görmek ise biz kadınlar için hiç de hoş bir durum değil… Peki, ne yapmalıyız? Eğer sen de bu sorunu yaşıyorsan mevsimsel saç dökülmesinin sebeplerini ve saç dökülmesine çözüm önerilerimi listeledim. Hazırsan başlayalım!

Sonbaharda neden saçlarımız dökülüyor?

Mevsimler değişirken aslında vücudumuzda da biz fark etmesek de değişimler oluyor. Mesela deri değiştirmeye başlıyoruz, vücudumuz yeni mevsime kendini hazırlamaya başlıyor. Aynı durumu saçlarımızda da yaşıyoruz. Saçlarımız yazdan kışa, ya da kıştan yaza geçerken dökülebiliyor. Yani tam da ilkbahar ve sonbahar aylarında dökülebiliyor.

Aslında günde 100-150 tel saç teli dökülmesi normal sayılıyor. Ancak mevsim geçişinde bu sayı birazcık daha artabiliyor. Önemli olan ise bu süreci hasarsız atlatabilmek. Tabii hasarsız atlatabilmek için de uygun saç bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor. O zaman hemen çözüm önerilerime geçelim!

İlk önerim doğru ürün kullanımıyla ilgili. Saçların ince telliyse saçlarını güçlendirecek, daha dolgun görünmesini ve saç tellerinin daha kalın olmasını sağlayacak ürünleri kullanmalısın. Saçların seyrekse de daha yoğun görünmesini sağlayacak ürünlerden yardım almalısın.

“Böyle ürünler var mı?” dediğini duyar gibiyim. Tabii ki var; hem de profesyonel ellerden! L’Oréal Professionnel Serioxyl serumlarla incelen, seyrelen, dökülen saçlarına destek olabilirsin. İnce telli saçlarının kalınlaştırmak için Serioxyl Thicker Hair, seyrek saçlarını daha yoğun göstermek için ise Serioxyl Denser Hair serumu kullanabilirsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir