Kolajen üretimini artırmak için doğal yöntemler

Kolajen Üretimini Artıran Gıdalar

1. Yaban Mersini : Bu egzotik meyve içerisinde bulunan bileşenler sayesinde kolajen fiberlerinin daha sıkı bağlanmasını sağlarken bir yandan da daha fazla kolajen üretilmesine katkıda bulunur.

2. Beyaz Çay : İngiltere’nin Kingston Üniversitesi tarafından yapılan bir çalışmada beyaz çayın cilt dokularının yapılarını ve kolajenleri koruduğu ortaya çıkarılmıştır. Çalışmayı bu sayfada bulabilirsiniz.

3. Koyu Yeşil Yapraklı Sebzeler : Ispanak, karalahana ve pazı gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler vitamin A ve C açısından oldukça zengindirler ve vücudun daha fazla kolajen üretmesine yardımcı olurlar. Ayrıca bu sebzeler bilinen en iyi kanser önleyici besinlerdendir.

4. Havuç : Havuç A vitamini açısından oldukça zengindir ve hasar göre kolajeni yenilemek için müthiş etkilidir, bu yüzden bol bol havuç tüketmelisiniz.

5. Sarımsak : Yapılan çalışmalarda kükürt içeren gıdalar ve bu gıdaların en çok bilineni sarımsağın eklem yerlerindeki ve ciltteki kolajen üretimini artırdığı gözlemlenmiştir.

6. Yumurta : Yumurtalarda bol miktarda bulunan amino asitler kolajenin bileşenlerinden birisi olduğu için vücudumuzun kolajen üretmeye devam etmesi için yumurta yemeyi aksatmamamız gerekiyor.

7. Avokado : Avokado cilt ve saç için pek çok faydası bulunan bir meyve. Bu mucizevi meyve kolajen üretimini de artırıcı bir etkiye sahip

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir