Gece kıyafeti-abiye alımında nelere dikkat edilmeli

Gece kıyafeti-abiye alımında nelere dikkat edilmeli.

-Nişan ve Düğün’e gidilirken alınacak abiye kıyafeti sadece yöresel veya sürekli giyilecek kıyafetlerden seçilmelidir.

-Abiyeler, dekolte veya kapalı türden oluşmaktadır. Dekolte abiyeler de ise etek uçlarının dikimine ve gövdedeki yan bölgelerdeki dikimlere dikkat edilmelidir.

-Tasarım olarak yapılmış abiyelerde ise üzerinizdeki aksesuara göre alınmalıdır. Lakin aksesuarsız bir abiye aldıysanız onun üzerine veya altına aksesuar takmalısınız. Tercihinizi yaparken bunlara dikkat etmelisiniz.

-Abiye kıyafeti alırken gideceğiniz ortamın niteliğini mutlaka belirtin. Aykırı bir kıyafet seçiminden uzak kalmış olursunuz. Bazen gece eğlencelerinde zıtlıkta ön faktör olabilir.

Bu faktör belirlenmiş bir kıyafet giyilmesi önerilmemiş geceler için geçerlidir. Kendinize ve gecenize özel yaptırma abiyedir. Bu abiye çeşidi ise, modacınız size özel bir tasarım hazırlayabilir veya belirlediğiniz modellerden ekleme bir tasarım çıkarabilir.

Bir katalogdan beğendiğiniz tasarımın sizin üzerinize uyarlanması için yapar. Burada yapacağınız en güzel davranış, modacınıza dürüst olun. Şayet böyle davranırsanız sizin abiyenizi yapacak olan moda tasarımcınız her türlü hünerini gösterecektir. Hiç bir moda tasarımcısı kendi mesleğinin zedelenmesini istemez.

Tasarımı yaptırmadan önce, katılacağınız yerin niteliğini belirtin. Bu nişan, düğün, gece eğlencesi, kutlama vb. olabilir. Daha sonra katılacağınız mekanı söyleyin. Abiyenizin aksesuarlarını söyleyin. Bu sutyeninizden, çorap, ayakkabıya kadar her şeyi belirtmelisiniz. Bunları belirttikten sonra, beğendiğiniz tarzı veya modeli söyleyin.

Belki iki üç tarz modelin karmasını da yaptırabilirsiniz. Bu çıkacak olan modelin üzerinizde nasıl duracağı konusunda modacınızın önerilerine dikkate alın. Abiye yaptırmak elbise yaptırmaktan daha zordur. Burada yapılacak en ufak bir hata bir anda kıyafetin şeklini bozmaktadır.

Dekolte veya kapalı abiye kıyafeti kadının vücut güzelliğine güzellik katmaktadır. Böyle olunca da abiye ile bütünleşen kadının kendine olan öz güveni artmaktadır. Dikkat ederseniz eğer, sizin yaptırdığınız veya aldığınız abiye kıyafetini bir başkası eleştirirse nasıl olur? Bir anda demorilize olursunuz. O an kendinizi o gecede veya o yerde olmamış sayarsınız.

Böyle olunca da kendinize olan öz güveniniz kaybolur ve kıyafetiniz konusunda bir eleştiri daha gelecek şüphesi altında geçer. İşte bunları yaşamak istemiyorsanız, Abiyenizi yaptırırken aksesuarları dikkate aldığınız gibi saç, makyaj ve takınıza da dikkat etmelisiniz. Bunların hepsini modacınızla paylaşmalısınız.

Lakin dikimi yaptırdığınız modacınıza güveniniz tam olarak yoksa o zaman image meaker’inizin (kendi giyiminizi yapan modacınız) önerilerini dikkate almanızda fayda vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir